سرخط خبرها
خانه / روانشناسی مثبت / ۱۱ نکته برای عشق ورزیدن به دیگران

۱۱ نکته برای عشق ورزیدن به دیگران

عشق ورزیدن به افرادی که در اطراف شما هستند به معنای پذیرفتن آن‌ها، تعامل برقرار کردن، صادق بودن و همچنین بخشش کسانی است که به شما صدمه زدند.
یادتان باشد که هر فردی از راه‌های متفاوتی عشق را دریافت می‌کند؛ پس سعی کنید از راه‌هایی که برای آن‌ها معنادار است، برای بیان احساساتتان استفاده کنید.

الف. پذیرفتن دیگران

١. وقت خود را با دوستانتان بگذرانید.

یکی از مهم ترین راه های رایج مردم دوستی این است که زمان را با آن‌ها بگذرانید. این به شما کمک خواهد کرد که همدیگر را بیشتر درک کنید و راحت‌تر با هم برخورد کنید. این رفتار باعث ایجاد اعتماد متقابل شده و محبت شما را تقویت می‌کند.

٢. مردم را همانطور که هستند بپذیرید.

افرادی که در زندگی شما هستند، ممکن است ارزش‌ها و عادت‌های متفاوت از شما داشته باشند.
از انتقاد و تلاش در جهت تغییر آن‌ها صرف نظر کنید و به جای آن ضمن اعلام موافقت و مخالفت خود را در بعضی چیزها، به محبت کردن به آن‌ها ادامه داد.

٣. خطاهای جزئی را نادیده بگیرید.

هر قدر زمان بیشتری را با کسی بگذرانید در واقع به او فرصت بیشتری برای ناراحت کردن خود داده‌اید!
اگر کسی کاری انجام داد که موجب اذیت و آزار شما شد، زمانی را صرف تصمیم‌گیری کنید تا متوجه شوید که آیا ارزش رویارویی دارد یا خیر. اگر به این نتیجه رسیدید که یک اشتباه جزئی بوده فقط بگذارید که اندکی زمان بگذرد.

۴. از دیگران برای کاری که انجام می‌دهند، قدردانی کنید.

اگر در زندگیتان افرادی دارید که شما را دوست دارند، به شما کمک کرده و شما را حمایت می‌کنند، تلاش کنید که به آن‌ها نشان دهید چقدر از حضور آن‌ها در زندگیتان سپاسگزار هستید.
با انجام این کار این حس قدردانی متقابل شده و یک رابطه بر پایه احترام و اعتماد شکل می‌گیرد.

ب. تعامل با دیگران

١. به راحتی محبت کنید.

زمانی که کسی را دوست دارید، اینکه محبت بدهید و دریافت کنید، بسیار مهم است. تلاش کنید تا از در آغوش گرفتن و پذیرفتن دوستان و اعضای خانواده ترسی نداشته باشید. برای آن‌ها هدیه تهیه کنید و به آن‌ها احترام بگذارید، تا آن‌ها نیز این محبت را به شما برگردانند.

۲. دوست داشتن را نشان دهید.

باید به افرادی که در زندگیتان هستند بگویید که دوستشان دارید و به آن‌ها اهمیت می‌دهید. همچنین بدون اینکه آن‌ها را مسخره یا قضاوت کنید، اجازۀ بروز احساسات را به آن‌ها نیز بدهید.

۳. خود را به فردی مفید برای دیگران تبدیل کنید.

بعضی از مردم در روابط خود حتی یک رابطه دوستانه، ناعادلانه رفتار می‌کنند. یا این‌ طور می‌توان گفت که در زمان‌های شادی همراه هستند ولی در مواقعی که نیاز به کمک دارید، سرشان شلوغ است.
به این نکته توجه داشته باشید که در مواقعی که دوستتان نیاز به کمک و حمایت دارد، مفید و سودمند باشید. این رفتار نشان می‌دهد که شما آن‌ها را دوست دارید و کمک می‌کند تا پیوند قوی‌تری از عشق بین شما ایجاد شود.

۴. برای دیگران کاری انجام دهید.

وقتی کسی نیازمند است، مفید بودن همیشه کافی نیست. با انجام یک کار عادی کوچک یا به عهده گرفتن یکی از وظایف او می‌توانید یک کمک فوق‌العاده به آن‌ها داشته باشید.
به آن‌ها کمک کنید تا کارهای لازم را انجام دهند یا چیزهایی که می‌خواستند برایشان تهیه کنید.

ج. صادق باشید.

١. سر قول‌هایتان بمانید.

یکی از اولین مراحل برای دوست داشتن کسی این است که به تعهداتی که نسبت به آن‌ها دارید پایبند باشید. شما با این کار این پیام را به او می‌رسانید که «دوستت دارم».

۲. حقیقت را بگویید.

یادتان باشد که صادق بودن با افراد در زندگیتان به آنها اجازه می دهد که شخصیت واقعی شما را بشناسند .
بین اینکه مردم خود واقعی شما را دوست دارند یا یک نمونه تقلبی از شما را، تفاوت بزرگی وجود دارد .
این رفتار به شما کمک می‌کند خودتان را بیشتر دوست داشته باشید.

۳. به خودتان احترام بگذارید.

احساسات را فقط برای دیگران یا بر علیه آن‌ها خرج نکنید، به خودتان هم اجازه احساس کردن آن‌ها را بدهید و بر طبق آن رفتار کنید .
اگر خود را با کارهایی که دوست دارید مشغول کنید، یا با افرادی که دوستتان دارند باشید، خوشحال‌تر و کاملاً قادر به عشق ورزیدن خواهید بود!

درباره ی نسرین احمدی

همچنین ببینید

زندگی در زمان حال

اصل زندگی در زمان حال

کم و بیش همه ما می‌شنویم که از عوامل داشتن یک زندگی خوب، زندگی کردن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *