سرخط خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / ۵ مرحله ساده برای تعیین و دستیابی به هدف

۵ مرحله ساده برای تعیین و دستیابی به هدف

۱. تعیین دقیق چیزی که می‌خواهید

این آسان ترین مرحله است. فقط کافی است از خودتان بپرسید در طی یک سال آینده می‌خواهم به چه چیزی برسم. یک سال زمان، برای رسیدن شما به اهداف نسبتاً بزرگ هم کافی است. برای آسان‌تر کردن این‌ کار بهتر است یک هدف را به صورت ویژه در نظر بگیرید. این هدف می‌تواند در زمینه‌های مختلف زندگی شما باشد؛ مانند سلامت، ثروت و تحصیل.

۲. راه‌های رسیدن به آن را طبقه‌بندی کنید

صرف خواستن چیزی به آن نمی‌رسید. شما نیاز به نظم و ترتیب دارید و باید مراحل را به صورت اجمالی سازمان بندی کنید. نقشه و برنامۀ خود را معین کنید. در ذهن خود از انتها شروع کنید و به صورت وارونه مراحل را طبقه بندی کنید. این کار باعث می‌شود به یک دید کلی از اهدافتان دست یابید.

۳. اهدافتان را بنویسید

برای عبور از مرحله آرزو کردن صرف و دستیابی به آن، شما باید آن را یادداشت کنید. شما باید به ذهن خود مهم بودن این کار را القا کنید. برای این کار باید به تصمیمتان به عنوان یک‌ سرمایه‌گذاری نگاه کنید. تجربه نشان داده نوشتن روی کاغذ یا تخته وایت برد، تاثیر قوی‌تری نسبت به ترسیم ذهنی آن دارد. پس اهداف و مراحل رسیدن به آن را به رشتۀ تحریر در آورید.

۴. اهدافتان خود را مرور کنید[.م]

نکتۀ مهمی وجود دارد: شما باید اهدافتان را برای خودتان یادآوری کنید. یادآوری به شما کمک می‌کند فرآیندتان را حفظ کنید. این کار به شما انگیزه می‌دهد که در مسیر بمانید.

۵. هر روز برای هدفتان کاری کنید

مهم نیست چقدر برای آن وقت میگذارید. ۱۰ دقیقه یا ۲ ساعت. مهم این است که هر روز به قسمتی از آن بپردازید. اگر هر روز در راستای هدفتان کار کنید، رسیدن به آن اجتناب ناپذیر می‌شود. هر چقدر زودتر شروع کنید و بیشتر زمان بگذارید، سریع تر به هدفتان خواهید رسید.

منبع:asianefficiency.com

درباره ی محدثه کارگری

همچنین ببینید

چهار توصیه برای مدیریت بهتر زمان [ویدیو]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *