سرخط خبرها
خانه / موفقیت / ١٠ راه حل براى داشتن یک تعطیلات مفید

١٠ راه حل براى داشتن یک تعطیلات مفید

با اینکه تعطیلات می‌بایست زمانى براى استراحت ما باشد، معمولا بدون دستاورد خاصی به پایان می‌رسد؛ بدون اینکه چیز جدیدی را شروع کنیم یا کار نیمه تمامی را به پایان برسانیم. این مطلب سعی دارد به شما کمک کند تعطیلات سازنده‌ای داشته باشید.

۱. برای خودتان زمان بگذارید:

یک مقدار از زمان فراغت خود را به کار مورد علاقۀ خود اختصاص دهید؛ این می‌تواند خواندن یک کتاب جدید باشد. کاری که قبلاً این امکان را نداشته‌اید که انجامش دهید، اما تعطیلات زمان خوبى براى شارژ کردن دوبارۀ خود و انجام کارى که شما را خوشحال مى‌کند، مى‌باشد. یک کار از لیست شخصی خود، از کار‌هایى که همیشه دوست داشته‌اید، انتخاب کنید.

۲. زمان کمتری را صرف اینترنت کنید[.م]:

خیلی از ما بخش بزرگی از تعطیلات خود را صرف گشت و گذار در اینترنت، شبکه‌های اجتماعی و ایمیل‌هایمان می‌کنیم. این مسئله یکی از عواملی است که داشتن تعطیلات سازنده را غیر ممکن می‌کند. برای این کار بهتر است مدیریت مصرف اینترنت داشته باشید تا بهرۀ بیشتری از تعطیلات ببرید.

۳. از صبح‌ها بیشتر بهره ببرید:

اگر شما تعطیلاتى دارید و کار نمى‌کنید، روزهاى خود را با خوابیدن به سر نبرید. زود بیدار شوید و خیلى از کارهایتان را در حالى که دیگران خواب هستند، انجام دهید. بعد از اتمام کارتان، می‌توانید بقیۀ روز را با عزیزانتان سپری کنید.

۴. براى آینده برنامه‌ریزى کنید:

یک لیست از اهداف کوتاه مدت خود تهیه کنید. به این ترتیب شما یک نقشۀ کار خوب از آنچه که می‌خواهید انجام دهید، دارید.

۵. تماس‌های راه دور خود را بگیرید:

تعطیلات زمان مناسبی است براى برقرارى ارتباط با خانواده و دوستانی که از ما فاصله دارند؛ این می‌تواند یک تماس طولانی مدت با یک دوست قدیمی باشد.

۶. از بی‌نظمی‌ خلاص شوید:

اوقات فراغت بهترین زمان براى خلاص شدن از بهم ریختگى‌ها، هم در خانه و هم در محل کار است. خانه، محل کار و زندگى شخصى خود را منظم کنید. این‌گونه شما به سوى یک زندگى راحت‌تر حرکت خواهید کرد. نظم محل کار و زندگیتان به شما کمک می‌کند که کمتر دچار آشفتگی فکری شوید.

٧. خرید اینترنتى انجام بدهید:

بسیاری از افراد، تعطیلات را فرصت مناسبی برای گشت و گذار برای خرید می‌دانند. اما شما می‌توانید در استفاده از اوقات فراغت خود صرفه‌جویی کنید و به جای خرید حضوری، خرید اینترنتی انجام دهید.

۸. در کارتان بهترین بمانید:

حتى اگر در تعطیلات هستید، مى توانید به اداره زنگ بزنید و شرایط را بررسی کنید. اینگونه شما احساس نخواهید کرد که در تعطیلات زمان خود را هدر داده‌اید.

۹.با برنامه عمل کنید:

اگر قصد دارید به مسافرت بروید یا یک مهمانی ترتیب دهید، بهتر است از قبل به خوبی برای آن برنامه ریزی کنید. تعطیلات بخشی از زندگی ما است و همانند بقیۀ بخش‌ها، باید برای آن هم برنامه داشته باشیم.

۱۰. ورزش کردن را فراموش نکنید:

اینکه در تعطیلات هستید به این معنا نخواهد بود که می‌توانید از ورزش کردن فرار کنید. اتفاقاً در تعطیلات ورزش کردن بیشتر از همیشه مهم است؛ زیرا معمولاً در تعطیلات رژیم غذایی مناسبی نداریم و با آزادی بیشتری تنقلات مصرف می‌کنیم.

منبع:
www.lifehack.org

درباره ی سارا رئوفی

همچنین ببینید

چهار توصیه برای مدیریت بهتر زمان [ویدیو]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *