سرخط خبرها
خانه / موفقیت / جزیره موفقیت / جزیره موفقیت -۷ (نقش آموزش)

جزیره موفقیت -۷ (نقش آموزش)

در مطالب گذشته توضیحات مفصلی راجع به آنچه برای طراحی یک نقشه و برنامه (plan) برای حرکت به سمت موفقیت نیاز داریم، داده شد.
با مطالعه مطالب قبلی شما تقریباً هر آنچه که برای تهیه یک برنامۀ حرفه‌ای لازم دارید، در اختیار دارید (در مطالب مربوط به برنامه‌ریزی به صورت تخصصی تر به آن می‌پردازیم).
با در دست داشتن نقشه راه، شما آماده حرکت به سمت اهدافتان خواهید شد. اما قبل از هر گونه اقدام این اصل را در نظر داشته باشید و در طول مسیر هرگز از آن غافل نشوید.

قانون سوم؛ آموختن تا آخرین لحظه!

هرگز دست از آموختن برندارید. اگر می‌خواهید در رشتۀ مورد نظر خود تبدیل به بهترین شوید، باید همواره به روز باشید و همۀ جزییات را بدانید.
از هر فرصتی برای یادگیری استفاده کنید. مقالات و کتاب‌ها مربوط به رشته خود را بخوانید و در کارگاه‌ها و همایش‌ها شرکت کنید. برای آموزش متحمل هزینه مالی خواهید شد اما این نباید شما را از این کار باز دارد. اگر آرزوهایتان ارزشمند و مهم هستند، برای آموزش هر مقدار که می‌توانید هزینه کنید.
همواره دنبال روش‌هایی باشید که شما را از رقبا جلو بیاندازد. اگر یادگیری را کنار بگذارید، به زودی راهکارهایتان قدیمی و به درد نخور خواهد شد. در نتیجه در رقابت با دیگران شکست می‌خورید و از رسیدن به هدفتان باز می‌مانید.
حتی اگر به سطح بالایی از موفقیت رسیده‌اید، به یاد داشته باشید که برای حفظ و ارتقای این موفقیت باید به آموختن ادامه دهید.
بسیاری از افراد پس از رسیدن به سطح مطلوبی از موفقیت، افت کرده و به سرعت دستاوردهای خود را از دست می‌دهند؛ تنها به یک دلیل: «کنار گذاشتن اعمالی که باعث موفقیت‌شان شده است!»
هیچ‌گاه از تلاش برای یادگیری دست برندارید. به قول نویسنده مشهور موفقیت، برایان تریسی: «تا آخرین روز دانش آموز رشتۀ خود باشید!»

درباره ی میثم خانجانیان

همچنین ببینید

چهار توصیه برای مدیریت بهتر زمان [ویدیو]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *