سرخط خبرها
خانه / روانشناسی مثبت / ذهن خود را برای پیروزی آماده نگه دارید

ذهن خود را برای پیروزی آماده نگه دارید

یکی از پایه‌های موفقیت در پیشگامان جامعه این است که علی‌رغم تجربه‌های ناموفق قبلی، به طور مرتب در ذهن خود نتایج دلخواه را مجسم می‌کنند. حتی اگر بارها شکست بخورند، باز هم ذهن خود را برای پیروزی آماده نگه می‌دارند. به این ترتیب احساس اطمینانی را به وجود می‌آورند که باعث می‌شود، نیروهای خود را در جهت سازنده به کار بگیرند.
اعتقادات ما در انتخاب اهداف ما نقش مهمی دارند. اگر اعتقاد و احساس اطمینانی که نسبت به چیزی داریم محکم و نفوذناپذیر باشد، ما را برای رسیدن به هدف‌های بزرگ خود یاری می‌کنند. بنابراین از نیروهای عظیم درونی خود برای رسیدن به خواسته‌هایتان کمک بگیرید.
در اطراف همه ما افرادی هستند که اگر متوجه شوند، اهداف بزرگی در سر می‌پروانیم، در صدد مقابله با آن بر می‌آیند. در حالی که به ظاهر ما را دعوت به واقع بینی می‌کنند، اما این بیشتر ناشی از ترس آن‌هاست تا واقع‌گرایی. ایده‌های بزرگ همواره در آغاز با این دست واکنش‌ها روبرو می‌شوند. اما ایده ‌پردازان بزرگ، علاوه بر اینکه باهوش و دقیق‌اند، خوشبین هم هستند. در نتیجه با تصورات مثبت خود، روحیه لازم را برای دنبال کردن اهداف خود بدست آورده‌اند. آن‌ها در اثر پشتکار، سرانجام مهارت لازم را کسب کرده و به خواسته خود رسیده‌اند.
برای رسیدن به موفقیت‌های فردی ابتدا باید تغییری در باورهای خود ایجاد کنید و همواره یادتان باشد که “درجستجوی هر چیزی که باشیم، همان را خواهیم یافت.”

درباره ی فرزانه عبدالملکی

همچنین ببینید

هفت نکته برای رسیدن به تفکر مثبت

مثبت‌اندیشی یک اصطلاح معروف است و گاهی هم ممکن است به یک کلیشه تکراری تبدیل …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *