سرخط خبرها
خانه / خودیاری / اعتماد به نفس / شخصیتی مستحکم بسازید
charisma strong persolnality

شخصیتی مستحکم بسازید

بیایید کمی به خودمان نگاه کنیم و به شخصیت‌مان فکر کنیم. سعی کنیم دقیق خود را بشناسیم و پی ببریم که شخصیت ما چگونه است؟ چه چیزهایی را برای خود ارزش قرار داده ایم؟ اصلاً با چه معیاری ارزش‌هایمان را برگزیده‌ایم؟ چقدر به آنچه اعتقاد داریم و درست می‌دانیم پایبندیم؟ آیا شخصی هستیم که به راحتی با جریان‌های مخالف اندیشه خود کنار می‌آییم؟
با پاسخ به این سوالات می‌توانیم شخصیت فعلی خود را بشناسیم و در ادامه با راه‌هایی آشنا شویم که می‌توانیم با استفاده از آن‌ها شخصیت‌مان را پرورش دهیم.
بهترین بودن؛
بهترین بودن را بعنوان یکی از ارزش‌هایی که می‌خواهید بدست آورید، در نظر بگیرید و به طور واضح آن را برای خود تعریف کرده و شرح دهید. مثلاً برای این ارزش می‌توان تعریفی این چنینی را آورد که : «باید در هر موقعیتی تمام تلاش خودم را انجام دهم تا بهترین و با کیفیت‌ترین نتیجه را بدست آورم و پیوسته روابطم با افراد را تقویت کنم و هرروز گام‌های بلندی به سوی هدفم بردارم.»
قواعد سازماندهی؛
پس از تعیین ارزش‌ها و تعریف کامل آن‌ها برای خود در حقیقت یک اصل یا قاعده‌ی سازماندهی برای خود تعیین کرده‌ایم و می‌توانیم برای همه فعالیت از آن استفاده کنیم. همواره معیاری برای تطبیق و ارزیابی عملکردتان با آن داشته باشید؛ اینگونه راحت‌تر تصمیم خواهید گرفت؛ چرا که همیشه یک ابزار برای بررسی تصمیمات‌تان دارید. به این ترتیب می‌توان کارها و وظایف را اولویت‌بندی نمود تا به حرکت با سرعت بالا به سمت پیشرفت را آغاز کرد و در اصل به صورت سازماندهی شده به پیش رفت.
حالا زمان پرورش شخصیت است!
فرض کنید با یک کفش ورزشی که سایز آن از از پای شما کوچک‌تر یا بزرگ‌تر است، در حال ورزش کردن هستید، واقعاً هیچ چیز باب میلتان نخواهد بود…
بعد از انجام مراحل بالا این توانایی را بدست خواهید آورد تا بر اساس ارزش‌هایتان شخصیت خود را شکل دهید و آنچه در ذهن خود می‌خواهید را به دنیای بیرونی خود تزریق کنید و بین ارزش‌ها و اهداف و عملکردتان هماهنگی ایجاد کنید. در این صورت احساس قدرت، سلامتی و کمال خواهید کرد و تغییر بزرگی را احساس خواهید نمود.
درست مانند زمانی که کفشی دقیق اندازه پای خود را به پا کرد باشید.
بخاطر داشته باشید زندگی کردن بر اساس ارزش‌هایی که آن‌ها را تحسین می‌کنید ، همیشه شما را در مسیر پیشرفت قرار می‌دهد.

درباره ی علیرضا حسین نیا

همچنین ببینید

پنج تکنیک برای مدیریت استرس

استرس زمانی اتفاق می‌افتد که تقاضای محیط – مانند کار، دانشگاه یا روابط – بیش …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *