سرخط خبرها
خانه / موفقیت / مدیریت زمان / اصول نیروزایی

اصول نیروزایی

عملگرایی
هنگامی که عمل‌گرا شوید، اصل نیروزایی موفقیت فعال می‌شود. بر طبق این اصل گرچه نیروی زیادی برای غلبه بر سنگینی و اصطکاک اولیه لازم است، ولی ادامه حرکت به نیروی بسیار کمتری نیاز دارد.
موفقیت دارای سرعت است و برای رسیدن به آن باید بی‌وقفه به حرکت ادامه بدهید.

نیرویتان را بیشتر کنید
واقعیت این است که هرچه سریع‌تر حرکت کنید، نیروی بیشتری پیدا می‌کنید، کارهای بیشتری را با سرعت بیشتری انجام می‌دهید و کارایی‌تان بیشتر می‌شود. با سرعت بیشتر می‌توانید تجربه، دانش و توانایی بیشتری به دست آورید.

در خط سبقت حرکت کنید
احساس فوریت می‌تواند شما را در زندگی حرفه‌ای‌تان به خط سبقت منتقل کند. هرچه سریع‌تر و بیشتر کار کنید، احساس عزت نفس و افتخار بیشتری هم خواهید کرد.

با خودتان حرف‌های مثبت بزنید
یکی از ساده‌ترین و در ضمن قدرتمندترین راه‌های ادامه کار این است که مرتب به خودتان بگویید: عالیه! ادامه بده! ادامه بده!
هر وقت احساس کردید سرعت لازم را از دست داده‌اید یا تمرکزتان با گفتگوها و فعالیت‌های کم ارزش از بین رفته است، این جمله را با خودتان تکرار کنید: خب٬ برگردیم سر کار!

 به سرعت عمل معروف شوید

در نهایت هیچ عاملی به اندازه سرعت عمل در انجام درست کارهای مهم به شما کمک نمی‌کند، چون باعث می‌شود که به عنوان ارزشمندترین و محترم‌ترین فرد در رشته خودتان شناخته شوید. در دنیای امروز که همه چیز با سرعتی سرسام‌آور به پیش می‌رود و اکثر مردم از کمبود وقت و عقب افتادن از کارها گله می‌کنند، سرعت عمل اهمیت زیادی دارد. همه می‌خواهند با کسی کار کنند که کارها را سریع‌تر انجام می‌دهد.

 

«برگرفته از کتاب مدیریت زمان برایان تریسی»

درباره ی علیرضا حسین نیا

همچنین ببینید

چهار توصیه برای مدیریت بهتر زمان [ویدیو]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *